O Fototece

Wystawa „Colargol to właśnie ja”

 

Muzeum Dobranocek w Rzeszowie zaprasza do zwiedzania wystawy stałej oraz ekspozycji czasowej „Colargol to właśnie ja” zorganizowanej z okazji 50-tych urodzin słynnego misia.

 

Colargol jest postacią zrodzoną z pomysłu francuskiej pisarki Olgi Pouchine, autorki serii książeczek i słuchowisk dla dzieci. Na kanwie opowiadań w latach 1967-1974 powstał francusko-polski serial lalkowy „Przygody Misia Colargola” wyprodukowany w Studiu Małych Form Filmowych SE-MA-FOR w Łodzi. Powstały 53 odcinki perypetii sympatycznego misia. Kierownikiem artystycznym, autorem scenografii i współautorem scenariusza był Tadeusz Wilkosz a producentem Albert Barillé. 

 

Na podstawie serialu zrealizowano trzy filmy pełnometrażowe: „Colargol na Dzikim Zachodzie” (1976), „Colargol zdobywcą kosmosu” (1978) oraz „Colargol i cudowna walizka”  (1979).

 

Na wystawie można obejrzeć niezwykłe pamiątki związane z realizacją animacji o słynnym śpiewającym niedźwiadku. Najcenniejsze z nich to oryginalne lalki filmowe bohaterów filmów o przygodach Colargola. Są też liczne projekty bajkowych postaci, plakaty filmowe, scenopisy obrazowe, książki, komiksy, karty pocztowe, płyty winylowe, kasety VHS oraz przedmioty codziennego użytku, które budzą wiele wspomnień i wzruszeń zwiedzających. Ciekawostką są pochodzące z Francji zabawki, szklanki-musztardówki z wizerunkiem bohaterów serialu, a także grzechotki niemowlęce w różnych kolorach i kształtach.

 

Eksponaty pochodzą z kolekcji Muzeum Dobranocek, prywatnych zbiorów artysty oraz Muzeum Kinematografii w Łodzi.

 

Wystawę można oglądać do 03.09.2017

 

 

Zapraszamy do obejrzenia fotosów z misiem Colargolem w serwisie Fototeka.

 

powrót do poprzedniej strony