O Fototece
Nic nie pamiętam, ale pamiętam, że było gorąco. Rozmowa z Tadeuszem Konwickim
Na rynku księgarskim ponownie ukazał się wywiad rzeka z jedną z najważniejszych postaci polskiej kultury powojennej. Wybitny pisarz i reżyser filmowy opisuje życie swoje i osób, które spotykał na swojej drodze. Te bardzo osobiste opowieści, przeplatane wspaniałymi anegdotami i wspomnieniami, skrzą się ironią i dowcipem. Znakomity portret Tadeusza Konwickiego na tle polskiej obyczajowości i kultury.
Fotosy i werkfotosy wykorzystane w publikacji pochodzą z archiwum Fototeki Filmoteki Narodowej.
Tadeusz Konwicki (ur. w 1926 roku na Wileńszczyźnie, zm. w 2015 roku w Warszawie), jeden z najwybitniejszych twórców polskiej kultury. Pisarz, reżyser, scenarzysta. Wydał w sumie ponad 20 książek (przełożonych na kilkadziesiąt języków), nakręcił: Ostatni dzień lata, Salto, Dolinę Issy, Zaduszki, Jak daleko stąd, jak blisko, Opowieść o "Dziadach" Adama Mickiewicza. Lawa, Maturę, do wielu innych napisał scenariusze i nadzorował produkcję jako kierownik literacki zespołów.
Tadeusz Konwicki w archiwum FOTOTEKI >>>
Wspólnie z Wydawnictwem Czarnym zapraszamy do udziału w konkursie, w którym do wygrania są egzemplarze książki. KONKURS >>>
powrót do poprzedniej strony